Warning: A non-numeric value encountered in /home/pasjasze/domains/fotoobiekt.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5467

Na liście kontrolnej czynności do zrobienia, zanim wynajmiesz mieszkanie, jednym z głównych priorytetów jest upewnienie się, że Twoja nieruchomość wygląda dobrze. To nie tylko sprawia, że ​​nieruchomość jest bardziej atrakcyjna dla potencjalnych najemców, ale także gwarantuje Ci większą ilość zainteresowanych.

Zacznij remont z odpowiednim wyprzedzeniem

Biorąc pod uwagę, że większość potencjalnych najemców zacznie szukać nieruchomości na długo przed ich wprowadzeniem się, powinieneś upewnić się, że Twoja nieruchomość podczas ich wizytacji wygląda jak przytulna przystań, a nie plac budowy.

Zbyt późne rozpoczęcie remontu może w najlepszym przypadku doprowadzić do niezręcznych sytuacji, a w najgorszym do ich rezygnacji z Twojej nieruchomości . Zaczynaj więc jak najwcześniej, najlepiej około ośmiu tygodni przed planowanym umieszczeniem oferty wynajm. Powinno dać Ci wystarczająco dużo czasu na ogarnięcie wszystkiego.

Odśwież mieszkanie

Aby nieruchomość wywoływała dobre pierwsze wrażenie, które zachęca ludzi do podpisania umowy, wszystko powinno wyglądać świetnie – nawet jeśli oznacza to pomalowanie ścian czy wymianę kanapy w salonie. Kiedy dom wygląda tak, jakby był projektowany i utrzymywany z troską przez lata, potencjalni najemcy będą bardziej skłonni do złożenia oferty i wynajmie na dłużej.

Jeśli planujesz wynajem długoterminowy, rozważ zainwestowanie w nowe, nowoczesne meble, które są również trwałe. A jeśli wokół domu/mieszkania jest ogród, przytnij trawę i posadzić świeże kwiaty, aby nadać mu uroku przytulnego i pięknego zakątka.

Urządzaj z myślą o najemcach

Dobrze jest wynajmować odnowione nieruchomości z pięknymi wnętrzami, ale powinieneś także pomyśleć o najemcach, których chcesz mieć w swojej nieruchomości. Na przykład, jeśli chcesz dotrzeć do szerszej publiczności, wybierz neutralne kolory i proste meble z dużą ilością miejsca na personalizację.

Pamiętaj, że zazwyczaj Twoje mieszkanie czy dom na przestrzeni lat będzie zajmowana przez kilka różnych osób o indywidualnych wymaganiach. Dlatego bardziej ogólne projekty zapewnią domowi większą atrakcyjność na przestrzeni lat. Projekt wnętrza Twojej nieruchomości powinien uwzględniać to, czy docelowymi lokatorami są studenci, pracownicy korporacji czy rodziny. Powinieneś ustalić to na etapie przygotowania oferty i odpowiednio zaprojektować swoją nieruchomość.

Przeprowadź wszelkie niezbędne naprawy

Zapewnienie bezpieczeństwa i funkcjonalności nieruchomości powinno być najwyższym priorytetem dla każdego wynajmującego. Remonty i naprawy są po prostu nieodłączną częścią pracy rentiera i powinny być przeprowadzane szybko i regularnie. Zepsute meble należy wymienić, uszkodzone elementy wyposażenia naprawić, a sprzęt AGD przetestować pod kątem funkcjonalności.

Możesz także ograniczyć potrzebę napraw w przyszłości na etapie przygotowań, wybierając projekty, które w przypadku uszkodzenia przez najemców będą łatwe do wymiany – np. płytki można wymieniać łatwiej niż podłogi drewniane, a ciemne kolory nie wykazują plam i zarysowań tak bardzo, jak jaśniejsze kolory.

Utrzymuj dom w czystości

Nikt nie chce się wprowadzać do lokalu z pleśnią w łazience, brudnymi dywanami w salonie czy zatłuszczonymi urządzeniami kuchennymi. Twoim obowiązkiem jako wynajmującego jest upewnienie się, że Twoja nieruchomość wygląda czysto, higienicznie i świeżo, zanim najemcy przyjdą ją obejrzeć (i ostatecznie zamieszkają).

Jeśli chodzi o sprzątanie wynajmowanej nieruchomości, masz dwie możliwości: możesz albo zapłacić za profesjonalną usługę, aby dokładnie wyczyścić nieruchomość, albo założyć gumowe rękawiczki i zrobić to sam! O ile ta ostatnia jest z pewnością tańsza, to pierwsza jest polecana tym, którzy mają mniej czasu dla siebie.

Jeśli wszystkie powyższe masz już odhaczone na swojej liście to jesteś gotowy, aby przejść do następnego etapu jakim jest przygotowanie świetnej oferty. W takiej ofercie nie powinno zabraknąć profesjonalnych zdjęć jakie mogę Ci zapewnić.