Warning: A non-numeric value encountered in /home/pasjasze/domains/fotoobiekt.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5467

Zdecydowałeś już, że Twoje mieszkanie potrzebuje profesjonalnych zdjęć. Wiesz, że takie fotografie przyciągną większą ilość chętnych na wynajem. Posprzątałeś całe mieszkanie, wybrałeś najlepszego fotografa, czyli mnie:) Sesja umówiona, termin dogadany. Wszystko wygląda super, ale czy na pewno? Czy Twoje mieszkanie ma klimat? Coś co sprawi, że wyróżni się z tłumu ogłoszeń? Jeśli nie to jest jeden niezawodny sposób na to, aby nadać mu indywidualnego charakteru. Chodzi tu o dodatki. Tylko jak je wybrać?

Opcji jest kilka

Przede wszystkim musisz zdecydować czy te, które podobały się Tobie, spodobają się nowemu najemcy. Jeśli tak, to zostawiamy je w mieszkaniu lub zabieramy jeśli masz do nich sentyment;). Może się zdarzyć, że Najemca zechce aby Twoje stare dodatki zostały, wtedy możemy mu nasz zestaw np. odsprzedać lub po prostu zostawić. 

 

Jeśli zdecydujesz się je zabrać to warto rozważyć zakup nowych. Nowy zegar ścienny, kilka figurek, nowy pled czy zasłony, odpowiednio dobrane do wnętrza zdecydowanie poprawią jego odbiór w oczach potencjalnych najemców. Taki mały lifting nie pochłonie majątku. Sklepu typu Pepco czy Ikea oferują ładne i schludne dodatki za niewielkie pieniądze.

 

Jeśli swoje mieszkanie oddałeś do zarządzania profesjonalnej firmie to przygotowanie mieszkania do zdjęć jest zazwyczaj po stronie tej firmy. Dysponuje ona wówczas swoim zestawem dodatków do zdjęć, a jeśli chcemy inną aranżację to możemy zlecić to firmie zarządzającej nie angażując swojego czasu.

 

Wyjątek w kupowaniu dodatków podobnie jak w przypadku mebli stanowić mogą mieszkania, które chcemy wynająć za wyższą kwotę. Mieszkania luksusowe lub w bardzo wysokim standardzie wymagają szczególnego zadbania o dodatki. Warto wydać na nie większe kwoty, które nie podwyższą być może wartości nieruchomości, ale z pewnością nadadzą jej szyku (w tym przypadku sugeruje się zainwestować w nieco droższe i oryginalne obrazy czy też narzuty).

 

A jeżeli nie masz kompletnie pojęcia jak dobrać dodatki czy przygotować je do sesji, to zawsze możesz to zlecić osobom specjalizującym się w home stagingu.